• |
ide | kryesore

UEFA zbulon grupin e Kosovës në botërorin “Rusia 2018”

I pakategorizuar
klubet-per-lojatert.jpgUEFA ka vendosur që Kosova të jetë pjesë e grupit I gjatë kualifikimeve për Botërorin “Rusia 2018”

Kosova do të luajë në grup me Kroacinë, Islandën, Ukrainën, Turqinë dhe Finlandën.

Ndërsa Gjibraltari të jetë pjesë e Grupit H bashkë me Belgjikën, Bosnjë dhe Hercegovinën, Greqinë, Estoninë dhe Qipron në Grupin H.

Lajmi është bërë i ditur në sajtin zyrtarë të FIFA-s, të cilët kanë treguar se Kosova dhe Gjibraltari tashmë kanë mësuar grupet në të cilat do të luajnë për kualifikimet për Botërorin “Rusia 2018”.