• |
ide | kryesore

Juve kontratë të re për Pogba për mos e lënë drejt Manchester Unitedit

I pakategorizuar
pogba_1468653401-4620035.jpgDrejtuesit e Juventusit po planifikojnë t’i ofroj kontratë të re Paul Pogbas. 

Sipas portalit të njohur sportiv, Goal.com, Juventusi pritet t’i ofroj kontratë të re, pesëvjeçare, Paul Pogbas, në mënyrë që të largojë interesimin e Manchester Unitedit për francezinNëse Pogba nënshkruan kontratë të re me kampionin e Italisë, atëherë pritet të përfitoj mes 6-7 milionë eurove në sezon. Ai aktualisht paguhet 4.5 milion euro në sezon, derisa ka kontratë me Juventusin deri në verën e vitit 2019. kjo levizje mendohet te behet pet te evituar joshjen nga Manchester Unitedi. Por

Giuseppe Marotta, drejtori i përgjithshëm i Juventusit, ka mohuar raportimet e mediave se janë në bisedimet me Manchester Unitedin për Paul Pogba.

Ekipi nga Old Traffrod është duke tentuar blerjen e francezit dhe janë të gatshëm të ofrojnë 120 milionë euro.

“Nuk kemi marrë asnjë ofertë dhe nuk kemi zhvilluar asnjë kontakt me asnjë klub për Pogban”, ka deklaruar Marotta.