• |
ide | kryesore

FOTO/ Angela Merkel dhe Theresa May pjesë e Illuminatit?

Arkiva, Planet
2_1469359996-6556924.jpgKonspiracionistët thonë se kryeministrja britanike Theresa May dhe kancelarja gjermane Merkel janë pjesë e Illuminatit.
 
Ata nisen nga gjuha e trupit të dy femrave të forta të politikës.
 
Sipas tyr, Merkel jo rrallë mban duart në formën e një trekëndëshi, që është dhe simboli i Illuminatit.
 
Të njëjtin veprim e ka bërë edhe Theresa May. 
 
Një sinjal apo thjesht koincidencë?