• |
ide | kryesore

VIDEO/ Momenti kur Papa Françesku rrëzohet gjatë meshës

Arkiva, Planet
dgdfgd.JPG


Ky është momenti kur Papa Françesku u rrëzua gjatë një meshe në një vizite në Poloni.
 
79-vjeçari u rrëzua në altar.
 
Françesku vuan nga shiatiku, që i shkakton probleme në këmbë.
 
Ai nuk u dëmtua dhe e përfundoi meshën që u transmetua live për miliona njerëz.
 
Ai u rrëzua në një manastir ku dikur jetonte një ikonë e katolicizmit, që mendohet se bënte mrekulli.