• |
ide | kryesore

FOTO/ Zbulohet kush do të zëvendësojë Tramezzanin në krah të De Biasit

Arkiva, Sport
image.jpgMarco Veronese do të jetë pasuesi i Paolo Tramezzani te Kombëtarja. Kjo të paktën sipas gazetarit të Sky, Gianluca di Marzio. Ai shkruan se Veronse një ish-lojtar i Modena, në kohën kur drejtohej nga Gianni De Biasi do të bëhet ndihmësi trajnerit të kuqezinjve. Marco Veronese është rritur tek ekipet zinxhir të Inter, duke qëndruar pak me skuadrën e parë. Roli i tij në fushë ishte sulmues. Veronese veshi në të kaluarën edhe fanellat e Reggina, Chievo apo Vicenza. Karrierën e trajnerit e nisi në 2012 me skuadra të rinjsh te Pavia, duke vijuar me ekipin e parë dhe më pas si zv/trajner te Monza dhe Cremonese. Marco Veronese është 40 vjeç dhe Shqipëria është një mundësi e mirë për të shtuar përvojën.

Marco Veronese Related image