• |
ide | kryesore

Argjentina pa trajner. Shkarkon Bauzan

Arkiva, Sport
argj.pngArgjentina ka mbetur pa trajner pasi Edgardo Bauza është shkarkuar nga detyra për shkak të rezultateve të dobëta në eleminatoret e Kampionatit Botëror “Rusi 2018”.  Edgardo Bauza është shkarkuar nga detyra për shkak të rezultateve të dobëta.

Argjentina rrezikon shumë mos kualifikohet në eventin më madhështor të futbollit botëror (edhe si pasoje e faktit se Leo Mesi eshte denuar kater ndeshje per sjellje te keqe ndaj gjyqtareve) dhe për këtë federata argjentinase ka bërë përgjegjës Edgardo Bauzan, shkruan tabloidi braitanik “The SUN”.