• |
ide | kryesore

Parashikimi/ Si të luani në skedinë ndeshjet e sotme të Champions League

Arkiva, Sport
7-1-1-640x358.jpgMbrëmjen e sotme luhen dy ndeshjet e radhës për çerekfinalet e Champions League. Në fokus është përballja mes Juventusit dhe Barcelonës.

Janë të shumta parashikimet që janë bërë për këto takime, por lapsi.al do të sjellë për herë të parë trendin e basteve deri pak orë përpara takimit bazuar në statistikat e fundit dhe në formën e dy skuadrave sipas statarea.com, një kompani e specializuar në parashikimin e ndeshjeve.

Gjithsesi futbolli ka treguar se është i paparashikueshëm dhe asgjë nuk duhet marrë e mirëqenë. Këshilla jonë është: “luani për tu zbavitur dhe jo për tu pasuruar!”

20:45   Dortmund – Monaco – RF 1 (ose SGP +3)

20:45   Juventus –  Barcelona  – RF 1 (ose SGP 0-2)