• |

VIDEO/ Fitojnë Manchester City dhe Liverpool (shikoni golat)

Arkiva, Sport

Manchester City ka bërë një hap të madh drejt fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, pas fitores ndaj WBA me rezultat 3:1. City shënoi 2 gola në 2 minuta në pjesën e parë (27’ dhe 29’) me anë të sulmuesit brazilian Gabriel Jesus dhe mesfushorit belg, Kevin de Bruyne. Në pjesën e dytë City shënoi edhe me anë të Yaya Toure (57’), ndërsa miqtë shënuan me anë të Robinson-Kanu (87’).

All Goals & Highlights HD – Manchester City 3-1… by Nyoko-

Pas kësaj fitoreje City ngjitet në vendin e tretë me 75 pikë, 2 më shumë se sa Liverpool në vendin e katërt dhe 3 më shumë se Arsenal në vendin e pestë. “Topçinjtë” që gjithashtu luajtën të martën fituan 2-0 me Sunderland. Golat i shënoi Sanchez në minutat 72 dhe 81.

All Goals & Highlights – Arsenal 2-0 Sunderland… by Highlights-Serie-A

Ndeshjen e fundit City e zhvillon në udhëtim ndaj Watfordit, ndërsa Liverpool e pret Sunderlandin dhe Arsenal e pret Evertonin. Të trija këto skuadra janë duke garuar për një vend në fazën e grupeve të Champions League.