• |
ide | kryesore

‘Bomba’ e gazetarit: Operacioni në Babicë u dekonspirua nga Prokuroria, pati rrjedhje informacioni

Arkiva, Të fundit


Mëngjesi i sotëm ka nisur me shkarkime të drejtorëve të policisë në Elbasan. Ka qenë vetë drejtori i policisë së shteti Haki Çako ai që e ka dhënë lajmin për mediat në një dalje publike.

Ndërkohë, në një lidhje telefonike me News24, gazetari Artan Hoxha deklaroi sot se operacioni i natës së kaluar në Vlorë është dekonspiruar. Hoxha tha se operacioni nuk përfundoi me sukses të plotë, pasi u kapën 4.5 ton drogë, por nuk pati arrestime. Sipas tij, ka pasur rrjedhje informacioni nga Prokuroria.

Për ngjarjen e djeshme, operacioni i zhvilluar nga forcat Delta dhe Policia e Shtetit me mbështetjen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda ka pasur një problematikë. Nuk është arritur sukses i plotë i operacionit, është kapur 4.5 ton drogë, por nuk ka të arrestuar. Dyshohet për një rrjedhje informacioni nga Prokuroria”, – tha Hoxha.

 


9 Comments

 1. Sikur ca po na thoni,ca te presesh nga keta pseudo prokurore ??
  Do zoti po fillon zbatimi i vettingut sa me pare ti heqim qafe kete lloj soji.

 2. Epo keshtu ndodh kur sistemi i drejtesise nuk funksionon.Per shkak te prokuroreve te korruptuar nuk arrijme rezultatet e duhura.Vetingu duhet te zbatohet sa me shpejt.

 3. Po si eshte e mundur qe keta persona te inkriminuar ti shpetojne drejtesise. Duhet me patjeter qe te behet gjykimi i tyre e te marrin ate qe meritojne.

 4. Cesht kjo pune ore te dekonspirosh nje operacion kaq te rendesishem, ktyre ju duhet vetingu nje ore e me pare e din qe kjo esht veper penale pale jan dhe zyrtare.

 5. Ja pse na duhet vettingu qe tmos na degjone me veshet te tilla budallalleqe dhe te mos kemi me prokurore te korruptuar dhe sistemi i drejtesie te funksionoje sic duhet.

 6. Zot cpo behet me kete vend ,jane grumbulluar gjithe te korruptuarit ne drejtesi, mezi po e pres ate Vetingun qe ti zhduk gjithmone keta te poshter. Po hajt mo prokurora qe jane mesuar me kete rutine pune

 7. Prokurore te qelbur e korruptuar duhet te zhdukeni nga faqja e dheut e jo me nga detyra.
  Behen supermiliadera me pislliqe e pastaj bejne si rob te mire e te ndershem kur vjen puna per tu perballur me drejtesine.

 8. tradhti e punes se mire te policise nga prokuroret. O Adriatik mer masa per prokuroret e tu dhe boll akuzove policin qe nuk punon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *