• |
ide | kryesore

Pema familjare e 1480 zbulon lidhjen e gjakut mes Prince Harry-t dhe Meghan Markle

Arkiva, PaparazziPrince Harry dhe Meghan Markle prej ditësh njihen si çifti më i ri.Por një lajm i ditës së sotme ka tronditur të gjithë Britaninë dhe jo vetëm.Thuhet se Harry dhe aktorja amerikane kanë lidhje të largëta gjaku me nëjri-tjetrin. Një pemë familjare e cila daton që prej 1480 ishte ajo që mednohet se konfiron këtë lajm.
Një kërkim gjenelogjik ka zbuluar se çifti janë të afërt dhe të dy kanë lidhje me një paraardhës të shekullit të 15-të të Mbretëreshës. Meghanin e lidh diçka me familjen mbretërore përmes babait të saj, Thomas Markle, i cili kohët e fundit ka miratuar marrëdhënien e saj me princin.

Sipas The Mail, gjurmuan familjen Markle për të gjithë rrugën që të çon drejt një anglezi të quajtur Ralph Boëes, paraardhësi i Meghanit 15 breza më parë. Boëes është stërgjyshi i 15 brezave, dikur një Sherif i Lartë i Qarkut Durham, vendi i të cilit ishte Kalaja Streatlam. Pasuritë e Boëes dhe Kalaja Streatlam vazhduan të kalonin nëpër një sërë trashëgimtarësh meshkuj.

Harry, 33 vjeç dhe Meghan, 36 vjeç, u takuan vitin e kaluar në Kanada dhe thashethemet vazhdojnë të vërtiten me një angazhim mbretëror. Por, ndërsa Meghan është martuar njëherë, Harry duhet të kërkojë lejen e Mbretëreshës. Thuhet se princi e ka prezantuar të dashurën e tij me gjyshen e tij në Balmoral.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *