• |
ide | kryesore

VIDEO/ Super-Kroacia shkatërron Greqinë në play off

F1, Sport


Kroacia ka shkatërruar Greqinë në stadiumin “Maksimir” të Zagrebit duke e mposhtur me rezultatin 4:1 dhe vënë një këmbë në Botërorin “Rusi 2018”. Luka Modric (13’), Nikola Kalinic (19’), Ivan Perisic (33’) dhe Andrej Kramaric (49’) shënuan për Kroacinë, ndërsa golin e nderit për grekët e shënoi Sokratis Papastathopoulos (30’). Ndeshja e kthimit do të zhvillohet të dielën.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *