• |
ide | kryesore

Denoncimi/ Si po i bën presion Rama familjeve në Bulqizë pas reportazhit të ‘Le Iene’

Lajme, Të fundit“Në Bulqizë ka zbarkuar Shërbimi Social Shtetëror duke i bërë presion familjeve që të mos nxjerrë më fëmijët për të mbledhur krom, ndryshe do ti kallëzojë në polici.  Kjo ka ndodhur pasi media televizive italiane ka pasqyruar gjendjen në këtë qytet.”

Ky është dënoncimi që bëri deputetja e PD-së, Dhurata Çupi, e cila shtoi se Rama, pavarësisht se ka hyrë në vitin e 5-të të qeverisjes, nuk ka bërë asnjë investim për qarkun e Dibrës.

“Ky emisioni i gazetarës italiane është pasqyra më e qartë që duhet ti shëmbëllejë kryeministrit sa herë ta shikojë. Kjo është pasqyra e vërtetë dhe varfëria është në ekstremitit. Ju ndoshta nuk bëheni komikë por bëheni tragjikomik sepse është tragjike ajo që ne shkojmë. Po mënyra si e mbroni kalon në komike” – u shpreh Çupi në emisionin “360 gradë”.1 Comment

  1. MOS e hengshin mundin e
    Ketyre femijeve.
    Zoti ju cofte dhimbje te padurueshme ne
    Familjet e tyre.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *