• |
ide | kryesore

Video/ Makina e djegur në Vlorë në pronësi të policit nga fshati i Habilajve (Emri)

Lajme, Të fundit


Makina e djegur e policit të komisariatit të Vlorës mësohet se është në pronësinë e shtetasit Zini Zenelaj nga fshati Babicë. Ai ka qenë inspektor rendi në komisariatin e Vlorës. Ndërkohë kujtomë se Babica është fshati i Habiljave ku u kap kamion me plot 3.5 ton drogë pak ditë më parë.

Nuk dihet neës djegia e makinës së tij e cila dyshohet se është e qëllimshme ka lidhje me këtë ngjarje. Makina e tij ka qenë e parkuar në lagjien ‘Pavarësia pranë palestrës se Mundjes. Një telefonatë rreth orës 03:10 e ardhur në sallën operative ka lajmëruar për djegien e mjetit.

Ndërkohë policia dhe zjarrfikset kanë shkuar menjëherë pranë vendit të ngjarjes ku kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve të zjarrit, prej nga të cilat mjeti është dëmtuar pjesërisht në pjesën e përparme. Dyshohet që zjarrëvënia të ketë qënë e qëllimshme pasi në pjesën e përparme tek motorri është konstatuar lëndë djegëse.

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *