• |
ide | kryesore

Zgjedhja e Kryeprokurorit dhe kreut të ri të KQZ-së, Rama mbledh mbledh deputetët e PS tek Ligjet

Lajme, Të fundit


Kryeministri Edi Rama i ka mbledhur qysh në mëngjes deputetët e PS-së në komisionin e Ligjeve. Takimi ka nisur rreth orës 08:30, ndërsa tema e diskutimit mendohet se është shkarkimi i kreut të KQZ dhe zgjedhja e prokurorit të ri të Përgjithshëm.

Ndërkohë pritet që në 30 nëntor PS të shkarkojë kryetarin e KQZ, ndërsa në seancë do të diskutohet edhe zgjedhja e Kryeprokurorit të ri. Në 4 Dhjetor, Llallës i mbaron mandati në krye të institucionit të Akuzës, por ende nuk kanë nisur procedurat për Kryeprokurorin e ri, pasi ka një vakum institucional.

Deputetët e PS-së tek Ligjet:

Kryetar Ulsi Manja
Klotilda Bushka
Vasilika Hysi
Bashkim Fino
Bledar Çuçi
Edmond Leka
Alket Hyseni
Saimir Tahiri (i përjashtuar nga PS)

Jurgis Çyrbja


4 Comments

 1. edhe po tu vej rama nje derr ,gomar kazanet e nje miljon qelbesirat i bejn AMIN ose amen. i thon prap enver edhe nje her hec na dhjer.se edi rama krymba qenefi ju ka ber.

 2. rama ju ka palla,
  meta ju ka ngjala.
  rama ju ka kazan kurse meta bllok
  rama ju ka derra tahiri lop
  ruqi ju ka krymba ,xhafa ju ka morra,
  roshi te miturit ju perdhunon,xhelili motrat ne bashki jua punson.
  frroku ju trafikon,doshi ju vesh qitjon
  ndoka ne kok ju dhjen ,artur bushi me shurr ju pastron,tahiri me kanabis ju qelbesirave ju sheron.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *