• |
ide | kryesore

Lëkundje tërmetesh brenda pak orësh në Korçë dhe Kukës

Lajme, Të fundit
auto_termet1498916802.jpgLëkundje tërmeti janë regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në dy zona të vendit. Sipas të dhënave bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 2.6 ballë që ka tronditur qytetin e Kukësit rreth orës 3:00 të mëngjesit.

Po kështu, sipas IGJEUM, (Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit) lëkundje tërmeti ka pasur edhe në Maliq të Korçës. Tërmeti është regjistruar rreth orës 01:40 me magnitudë 2.7 ballë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *