• |
ide | kryesore

Momente dramatike/ Gruaja dhe foshnja mbi çatinë e shtëpisë, ndihmë nga helikopterit

Lajme, Të funditNjë zonë krejtësisht e izoluar nga përmbytjet është fshati Mallku në Fushë-Krujë. Banorët janë detyruar ta kalojnë natën në tarracat e banesave të tyre, ndërsa një ditë më pas kanë mbetur krejttësisht të bllokuar. Dy helikopterë të Ministrisë së Mbrojtjes fluturojnë mbi fshat për të evakuuar banorët. Fotot më poshtë tregojnë momentin kur janë evakuuar një grua dhe një fëmijë, të izoluar në banesën e tyre.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *