• |
ide | kryesore

Edi Rama presion Bashës me deklaratat e Lu dhe Vlahutin për prokurorin e ri

Lajme, Të funditDy reagimet e Donald Lu dhe Romana Vlahutin që i dhanë të drejtë Edi Ramës për të zgjedhur prokurorin e ri, qoftë edhe me 36 vota, janë përdorur nga kryeministri në formë presioni për kreun e opozitës. Ftesën e mbetur pezull për Lulzim Bashën, Rama e ka përsëritur tani duke cituar dy ambasadorët që i dhanë të drejtë të zgjedhin prokurorin e përkohshëm.
“LB mos prit të ta lexojnë të huajt Kushtetutën e vendit po eja të flasim shqip për Shqipërinë, siç e kemi për detyrë nga ata që na zgjodhën” shkruan Rama.
Në ftesën e parë që i bëri kreut të opozitës, Rama qartësoi se nëse nuk binte dakort në takim me Bashën do ta votonte prokurorin e përkohshëm vetëm me votat e Partisë Socialiste.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *