• |
ide | kryesore

Dyshimet/ Atentatorët e Aleksandër Ndokës ishin dy profesionistë, vrasje me pagesë

Lajme, Të fundit


Deri më tani nuk ka emra si autorë të dyshuar për vrasjen e vëllait të ish-deputetit socialist Arben Ndoka. Ndërkohë nga hetimet mësohen detaje të rreht vrasjes. Sipas hetimeve paraprake, mendohet se kanë qenë 2 personat të cilat kanë qëlluar mbi Aleksandër Ndokës para shtëpisë së tij, por këta 2 atentatorë nuk janë identifikuar akoma.

Gjithashtu nisur nga dinamika e vrajes dhe faktit se në vendngjarje nuk janë gjetur prova të tjera përveç 14 gëzhojave të pumbave, aludohet se vrasësit kanë qenë me pagesë ehe pse për saktësimin e kësaj piste duhët pritur edhe përfundimet e hetimeve dhe deklarata zyrtare e policisë.

Nga ana tjetër janë sekuestuar edhe kamerat e sigrsë së shtëpisë së Ndokës, si dhe dy telefonat e viktëm, për të parë komunikimet e funit që ai ka patur.

 


2 Comments

  1. ne ps si ky moderatori i ri i lapsit nuk gjen tjeter pos kriminel,vrases,perdhunues,tritolist,te droguar shizofren si rama,bastard,kokpalare,enverist,stalinist,frrokist,etj.kan filluar ti hajn koken njeri tjetrit,po vazhdojn traditen enver stalin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *