• |
ide | kryesore

Akuzat për prokurorin/ Rama mbrohet me ambasadorët e SHBA dhe BE

Lajme, Të funditPara kërcënimeve dhe akuzave të opozitës se po kap prokurorinë, Edi Rama mbrohet me qëndrimin e Donald Lu-së dhe Romana Vlahutin.
“A ka budalla që e beson se SHBA/BE duan prokuror të përkohshëm për të mbyllur dosje hetimore duke shkelur Kushtetutën!Hajde politikë hajde” shkruan Rama në Facebook.
Në reagimin përballë akuzave të Lulzim Bashës, kryeministri vazhdon të mos japë asnjë argument se përse po ndjek me ngulm këtë procedurë të kontestuar për zgjedhjen e një prokurori të përkohshëm, por mjaftohet me faktin se ka marrë miratimin e ambasadorëve Lu dhe Vlahutin.3 Comments

  1. Tani po tallen me nivelin e inteligjences se ketij populli. Ambasadoret mund te flasin per kushtetuten e vendit vetem kur qeverisja te jete dhene me koncesion dhe ata te mos jene me ambasadore, por guvernatore te ketij vendi.

  2. ne fakt nuk ka budalla qe nuk e beson qe kjo eshte reforme e kryemafjozit sorros dhe e qeverise se banditeve.eshte e vertete qe asnje nuk e beson qe ky nuk eshte prokurori i edvin droges dhe mafjas se ambasadave qe duan me cdo kusht ta mbulojne poshtersite e tyre qe kane bere keto 4 vjete e ca.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *