• |
ide | kryesore

“Ça është ky mo?’, përplasje në Kuvend mes Ramës dhe Flamur Nokës

Lajme, Të funditPërjashtohet nga seanca deputeti demokrat Falmur Noka. Noka ëhstë ngritur nga vendi i tij dhe ka shkuar pranë foltores së Kuvendit ku po fliste Rama duke i ndërprerë fjalën. Ndërkohë bodigardët e Kuvendit e pengonin t’i afrohet më shumë Ramës, ky i fundit shprehet me fjalët “çfarë është ky more, çfarë është ky? Sali nga ç’shpellë e keni gjetur? Thuajini të tërhiqet në strofull”.

Ndërsa kreu i kuvendit, Ruçi pas disa paralajmërimeve kundrejt Nokas, ka komunikuar përjashtimin ndaj deputetit demokrat dhe ndërprerjen e seancës plenare. Kjo është hera e disatë që noka përjashtohet në mënyrë të ngjashme nga seanca.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *