• |
ide | kryesore

Çfarë do të ndodhë nesër? Vetëvendosje mbledh Këshillin e Përgjithshëm

Lajme, Të funditLëvizja Vetëendosje në Kosovë mbledh nesër Këshillin e Përgjithshëm, ku pritet të merren vendime të rëndësishme sa i përket procesit zgjedhor brenda kësaj partie.

Mbledhja zhvillohet në një klimë të tensionuar, pasi së fundi kanë dalë në sipërfaqe dy grupet që përplasen brenda kësaj partie; grupi pro Albin Kurtit dhe grupi tjetër kundër tij, i udhëhequr nga Dardan Molliqaj dhe Aida Dërguti. Mbledhja zhvillohet në një kohë kur edhe vetë Albin Kurti ndodhet në paraburgim pas arrestimit të disa ditëve më parë.

Ndonëse kundërshtitë brenda Vetëvendosjes kishin nisur rreth një vit më parë, ishte arritur që ato të mos bëheshin publike. Situata shpërtheu pas publikimit të disa mesazheve private në Viber, ku nënkryetarja Aida Dërguti, e e etiketonte si ‘mut’ Albtin Kurtin.

©LAPSI.al Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *