• |
ide | kryesore

PD akuza Ahmetajt dhe Ramës: Po vjedhin qindra milionë euro me inceneratorët

Lajme, Të fundit
Jamarber_Malltezi30janar-1.jpgPartia Demokratike akuzon ministrin e Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj dhe kryeministrin Edi Rama se janë ‘koka të mafias së plehrave”.

Përmes një prononcimi nga selia e PD-së, Jamarbër Malltezi akuzoi Ahmetajn dhe Ramën se po vjedhin qindra milionë euro për tre inceneratorë .

Ai akuzoi Ramën se po kërkon të kapë kryeprokurorin pikërisht për të mos hetuar këto afera korruptive dhe i kërkon kryeprokurorit aktual të nisë menjëherë hetimet për këta “peshq të mëdhenj”.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *