• |
ide | kryesore

Kina ofron viza 10-vjeçare për shkenctarët dhe biznesmenët e huaj

PlanetKina ka filluar të japë viza 5 deri 10-vjeçare për të joshur profesionistë të aftë të huaj që të shkojnë për të punuar në Kinë.

Të drejtë për të aplikuar kanë liderët e teknologjisë, sipërmarrësit dhe shkencëtarët dhe fituesit e çmimit “Nobel”.

Priten të paktën 50 mijë të huaj që të zhvendosen në Kinë falë kësaj vize.

Mbajtësit e vizave do të kenë të kenë të drejtë të sjellin bashkëshortët dhe fëmijët.1 Comment

  1. shtetet po kopjojne njera tjetren ,duke kryer krime kunder njerzimit ,kjo eshte e papranueshme ,e patolerueshme qe duhet te parandalohen ,pershkak se rendimenti shkencore do ti sherbeje ,padrejtesise konkurences se pandereshme ,ato popuj prej nga do nisen keto shkencetare do mbeten te varferuar ,nese,bota arrin marrveshje paqe dhe mirkuptimi per te frenuar padrejtesin dhe zhvilluar mendimin me drejtesi permes vlerave sipas ullzimit te te mallit zot ,askush zdo kishte nevoje per shkencetare ,se nga bankat e shkollave do pregatisnin xhenerata te tera shkencetaresh,dhe do ishte shum me here produktive se sa ky kunder produktivitet, i cili eshte i shthurur ,nen trysnin e egersise se politikave te dominimit kontrollit dhe sundimit ,ku sjellin pasoja fatale mes kombeve kombesive kulturave ne menyre te ndersjellte ,gjithnji ne rritje duke i llene me rritjen e fuqis epersin e heqgjemonis ,sepse mungon drejtesia vlerat meshira toleranca ullzimi zotit normalizusja frenusja ekujlibruesja paqetuesja [drejtesia]njeriu pa drejtesi ecen si treni pa frena ,qe nuk pritet asgje tjeter vec daljes nga shinat dhe perplasja ,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *