• |
ide | kryesore

Avokati i Balilit: Klementi nuk po hetohet në Shqipëri…

Lajme, Të funditAvokati i vëllezërve Balili, Baftjar Rusi deklaroi se për Klement Balilin janë dy urdhër-arreste ndërkombëtare të lëshuara për të njëjtin akt.

Sipas Rusit, kjo është një paligjshmëri totale dhe nuk ndodh në asnjë vend të botës. Ai shtoi se për “Eksobarin e Ballkanit” po hetohet në Greqi dhe jo në Shqipëri.

“Për Klemend Balili ka dy urdhër arreste ndërkombëtare për të njëjtin fakt, nuk ndodh në asnjë vend të botës. Këtu nuk ka asnjë hetim, sepse nuk ka për çfarë të hetojnë. Balili po hetohet në shtetin grek. Ku ka dyshim të arsyeshëm kur nuk ka një provë të vetme,” – u shpreh avokati Baftjar Rusi në emisionin “Studio e Hapur”. /LAPSI.AL1 Comment

  1. po ku ke par ne qelbesiristanin e qenefit negjmije te hetohen e te denohen shoket kokain e kanabis te rames,ruqit,xhafes e tahirit.keta me ter familjet e tyre trafikojn kokain e kanabis.keta futen ne kurth dhe komunistet mao LU ce dun e vllahutin,fajon,kukan,kocianqiq,te gith serbosllav e lere nji miljon qelbesirat e enverit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *