• |
ide | kryesore

Mbledhja e Kryesisë së PS/ Rama kërkon të bëhen zgjedhje për kryetar partie

Lajme, Të funditDitën e sotme është mbledhur Kryesia e Partisë Socialiste. Në mbledhje ishte i pranishëm edhe kryetari i PS, Edi Rama, i cili tha se duhet të punohet me zgjedhjet në parti, pasi ka kaluar afati.

Të bëhen zgjedhjet për kryetar partie. Duhet të punohet me bazën”, – tha kryeministri Rama.

Mësohet se të pranishëm ishin edhe sekretarët organizativë. Ndërkohë kujtojmë se kjo kërkesë e Ramës vjen gati pas dy vitesh, kur ishte Ben Blushi ai që kërkonte një garë për kryetarin, por kjo garë iu mohua nga kryeministri.

 1 Comment

  1. Sa me pelqejne keto partite shqiptare. Kryetari kujtohet here pas here te bej zgjedhje dhe ua rikujton sekretareve. As rregulla e as statute nuk e saktesojne, vetem deshira e dites e kryetarit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *