• |
ide | kryesore

Prangosen dy vëllezër shqiptarë në Selanik, u kapen me drogë e armë

Lajme, Të funditPas dyshimeve se merreshin me trafik droge, dy vëllezër shqiptarë janë jane arrestuar ne rrethinat e Selanikut.

Fillimisht ata u kapën në flagrancë me 10.7 kg kanabis në dy makinat e tyre, ndërsa gjatë kontrollit në banesat e tyre u gjetën sasi të tjera lënde narkotike dhe jo vetëm.

Në banesën e 25 vjeçarit u gjetën, 25,6 kg kanabis ndërsa tek i vëllai i tij dy vite më i vogël pëveç 2.3 kg kanabis u gjetën dhe  nje pistolete me kreher dhe dy fisheke, nje peshore precizioni, 3 doreza hekuri, 1.500 euro.

Dy të arrestuarit do të dërgohen te prokuroria e Selanikut, ku pritet t’u komunikohet dënimi.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *