• |
ide | kryesore

Berisha e shpall Fushë-Krujën “kryeqytetin e eksplozioneve”

Lajme, Të fundit


Ngjarjet e fundit kriminale me vrasje, plagosje dhe shpërthime tritoli, ish kryeministri Berisha i ka pagëzuar me emrin operacioni “Forca e krimit”.

Ideja për emrin i ka ardhur nga një operacion i trumbetuar me bujë nga Ministria e Brendshme, që quhet “Forca e ligjit”.

“Autoret u nisen me pushime” shkruan Berisha duke ironizuar pafuqinë e policisë për të kapur atentatorët, ndërsa shpall Fushë-Krujën kryeqytet të shpërthimeve, pasi gjatë natës në këtë qytet ndodhi një tjetër shpërthim tritoli.

“Operacioni “Forca e Krimit” shenon arritjet e radhes:
– Atentat vdekjeprures ne Tirane, nje i vrare dhe tjetri i plagosur rende.
– Eksploziv ne biznesin e radhes ne kryeqytetin europian te ekplozioneve, Fushe-Kruje” shkruan Berisha.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *