• |
ide | kryesore

Zbulohen 138 kg kanabis në Tepelenë, një i arrestuar (FOTO)

Lajme, Të fundit


Policia ka sekuestruar 138 kg kanabis në fshatin Nivicë të Tepelenës, si dhe ka arrestuar një 62-vjecar. Mbi bazën e informacioneve të mara në rrugë policore se në banesën e shtetasit Demo Zana, në fshatin Nivicë, Tepelenë kishte lëndë narkotike, specialistët e Hetimit të Narkotikëve në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit Tepelenë kanë ushtruar kontroll të imtësishëm në këtë ambjent. Si rezultat i kontrollit në banesë u gjetën 138 kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, nga specialistët e Hetimit të Narkotikëve u arrestua në flagrancë shtetasi Demo Zana, 62 vjeç, banues në fshatin Nivicë, Tepelenë. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *