• |
ide | kryesore

Basha i premton demokratëve se protesta nuk do të bëhet për një marrëveshje si ajo e 18 Majit

Lajme, Të fundit


Dyshimeve se mos protesta e opozitës përfundon me një marrëveshje tjetër me Ramën, Lulzim Basha iu dha përgjigje në një takim me demokratët e Tiranës.

Kreu i PD-së nuk e hodhi poshtë marrëveshjen, por tha se në protestë “nuk shkojmë për karriken tone”.

“Ne jemi njerëzit që kemi ditur të sakrifikojmë edhe interesat tona politike dhe partiake, siç ishte marrëveshja e 18 Majit, për interes të Shqipërisë ndaj nuk shkojmë për karriken tonë. Nuk shkojmë për të bërë Lulzim Bashën Kryeministër. Shkojmë për të çliruar shqipërinë nga krimi. Për të çliruar drejtësinë nga krimi! Për të çliruar qeverinë nga krimi, për të çliruar ekonominë nga krimi. Vetë protesta do të jetë numerikisht, shumë e shumë herë më e madhe se bashkimi i kopukëve dhe horrave e kriminelëve të Edi Ramës, ndërsa zëri i protestës, do të jetë zëri i shumicës absolute të shqiptarëve”, tha Basha.

Sipas kreut të PD-së, qëllimi i Ramës është kontrolli i Prokurorisë së Posaçme që qëndron në themel të Reformës në Drejtësi.

“Saimir Tahiri kapet nga antimafia duke përfituar dhjetëra, mijëra euro varëse e byzylykë floriri. 5 milionë euro në muaj nga trafikantët e drogës, dhe Edi Rama ndalon arrestimin e tij. Përse? Fare e thjeshtë, sepse arrestimi i Sajmir Tahirit, është hapi i parë drejt arrestimit dhe vënien para drejtësisë të Edi Ramës, si koka dhe arkitekti i kanabizimit dhe kriminalizimit të Shqipërisë. Po mbron veten e tij. Kaq e thjeshtë është!”– tha Basha.

“John Lennon, me këngën e tij të famshme “Ëar is over, if you ëant it”, “Lufta mbaron po të duash ti”. Edi Rama mbaron, po të duash ti! Ky është mesazhi që do t’i japim çdo shqiptari. Po të duash ti, po të duam ne, Edi Rama mbaron! Ky është mesazhi i protestës. Po të ngrihet populli, po të bashkohen qytetarët, Edi Rama mbaron!”– tha Basha.


5 Comments

  1. edi rama duhet rrezuar nje ore e me par e ka kapur drejtesin nga te gjitha anet per te mbrojtur sajmir tahirin dhe veten e tij kan perfituar miljona euro ben blerjen e votes e kthyen vendin ne kanabizim nuk lan me kriminel pa nxier nga burgu

  2. per nje Shqiperi me te mir per nje vend me te sigurt te mbidhemi te gjith ne shesh per te rrezuar qeverin e droges

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *