• |
ide | kryesore

Berisha: Protesta e 27-janarit, leksioni më i hidhur për Ramën

Lajme, Të funditSali Berisha deklaroi se më 27 janar, qytetarët shqiptarë duhet t’i japin Edi Ramës leksionin e merituar.

Sipas ish-kryeministrit, kjo protestë do të jetë leksioni më i hidhur për Ramën.

Në studion e lajmeve të Ora News, Berisha u shpreh se shumë shpejt do të dalin dokumente ku Edi Rama del “si lukuni pas plehrave”.

Pjesë nga fjala e Sali Berishës:

Ne presim që qytetarët shqiptarë ti japin Ramës leksionin më të merituar. Ne presim që qytetarët shqiptarë të dëshmojnë para shqiptarëve dhe botës papajtueshmërinë e tyre me situatën dramatike të korrupsionit të papërmbajtur të narkoshtetit që vendos sot në të gjitha nivelet e këtij shteti. Në presim një vetëdije qytetare për të dalë nga kjo rrokullosje e madhe e cila ndër të tjera ka mungesën e shpresës së shqiptarëve.

Berisha më tej tha se kjo protestë do të jetë leksioni më i hidhur për Edi Ramën dhe këtë leksion do t’ia japin vet qytetarët.

Së shpejti do të ketë dokumente ku del Edi Rama si lukuni pas plehrave.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *