• |
ide | kryesore

A do të ketë dhunë në protestë? Përgjigjet Basha

Lajme, Të fundit


I pyetur në “Opinion” nëse protesta e 27 janarit do të ketë dhunë, kreu i PD-së, Lulzim Basha u shpreh se nuk ia vlen asnjë qime floku e shqiptarëve të rrezikohet për Edi Ramën.

“Nuk ia vlen asnjë qime floku e një shqiptari të rrezikohet për Edi Ramën”.

Basha tha dhe të vërtetën e tij lidhur me arsyen pse është thirrur kjo protestë.

“Protesta s’bëhet për PD-në, as për karriget tona. Protesta bëhet për drejtësinë e barabartë për të gjithë, kundër një drejtësie të kapur, për një ekonomni që funksionon, për një shtet që i afrohet Europës. Opozita është në të drejtën e saj ta thërrasë. Ky nuk është spektakël. Ne jemi në misionin tonë për të thirrur njerëzit”, u shpreh Basha.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *