• |
ide | kryesore

Ivica Daçiç: Marrëveshje përfundimtare me Kosovën, por jo njohje

Lajme, Të fundit
Ivica-Dačić-2.jpgMinistri i jashtëm serb, Ivica Daçiç, deklaroi se Kosova dhe vendi që përfaqëson duhet të synojnë përmirësimin e marrëdhënieve, por që ka theksuar se Serbia nuk do ta njohë Kosovën.

Sipas tij, marrëveshja përfundimtare duhet të përfshijë dy shtetet.

“Nëse dikush mendon se tani duhet të pranojmë atë që shqiptarët e kanë shpallur në mënyrë të njënahsme, nuk mendoj se do të ndodhë”- theksoi ministri serb.

Disa ditë më parë në strategjinë e zgjerimit të BE-së u theksua se dialogu ndërmjet dy vendeve, do të jetë jetik për integrimin evropian të Kosovës dhe Serbisë.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *