• |
ide | kryesore

“Prokuroria të reagojë patjetër për përgjimet e Ahmetajt dhe Gjiknurit…”

Lajme, Të funditNënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, i bëri thirrje Prokurorisë që të sqarojë ekzistencën, sipas tij, të përgjimeve ndaj ministrave Arben Ahmetaj dhe Damian Gjiknuri.

“Informacione mbi ekzistencen e pergjimeve te ketyre ministrave vijne dhe nga burime te tjera.” – shkruan Paloka.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Paloka thekson se pas Sajmir Tahirit këta dy ministra, njihen si dora e Ramës në aferat e tij me të zeza. Jo rastësisht, sipas Palokës, Ahmetajt dhe Gjiknurit iu besuan dy ‘superministritë’.

REAGIMI I PALOKËS: 
Ne media , ditet e fundit jane ngritur akuza publike se prokuroria zotron pergjime te dy ministrave Ahmetaj dhe Gjiknuri ne komunikime me personazhe te cilat i implikojne keta dy ministra ne afera kriminale dhe korruptive, lidhur me ceshtjen e incenerahtoreve. Biseda ku flitet per shuma te medha parashe dhe zgjedhjet parlamentare
Pas Sajmir Tahirit , keta dy ministra, njihen si dora e Rames ne aferat e tij me te zeza. Jo me kot per keta te dy u krijuan dhe dy superministrite te cilat praktikisht permbledhin shumicen absolute te fondeve te gjithe qeverise.
Informacione mbi ekzistencen e pergjimeve te ketyre ministrave vijne dhe nga burime te tjera.
Prokuroria duhet patjeter te reagoje e te prononcohet ne se jane apo jo te verteta cfare ngrihet nga mediat dhe pse nuk veprohet.
Cfare pritet qe Rama te sanksionoje me ligj paprekshmerine e ministrave te tij duke legjitimuar rastin Tahiri …???3 Comments

  1. ahmetaj dhe olsi qelbesir bastsard rama jan pronaret e dibrakes,a nuk ishte labiratori i vwllaut te ahmetjt,rrymen vllau tjeter perpunimin enver ilir hogja dhe olsi rama.

  2. dikur nje person beri be ne koken e vajzave qe nuk po genjej dhe dote dorhiqet nga nje post qe mbante.por genjeshtra nuk vonei dhe disa dite me vone e pranoi por dorheqjen nuk e dha.pyetja ime eshte:cfare u be me kokat e vajzave,ishin te pa rendesishme per ate apo nuk jane te tijat e duhet pyetur gruaja me ke i ka?e tregova kete histori te vertete per te treguar se me cfare njerzish pa moral,nder,karaker kemi te bejne.komentet jane te teperta

  3. Ahmetaj pa fol nje here per tenderin e matsave te ujit elbasan 6 miljon euro
    Gjiknur huja e padrejtesive qe i ke bere popullit do te ndjek nga pas bashke me rramen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *