• |
ide | kryesore

Mogherini: Shqipëria dhe Maqedonia marrin datën për bisedime me BE-në në …

Lajme, Të fundit
Frederika-Mogerini.jpgZyrtarja e lartë e Bashkimit Evropian për politikë të jashtme, Federica Mogherini, u shpreh se është optimiste se në qershor Shqipëria dhe Maqedonia do të marrin datë për fillimin e bisedimeve për anëtarësimin në BE.

Mogherini u shpreh kështu në takimin të ministrive për Punë të Jashtme të shteteve të BE-së, të zhvilluar në Sofje.

Moghereni u shpreh se është veçanërisht e impresionuar me dialogun Maqedoni-Greqi, duke shpresuar se do të arrihen rezultate të mira.1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *