• |
ide | kryesore

Basha: Pas 27 vitesh larg BE-së, do çlirohemi nga e keqja dhe propaganda e fasadës së Ramës

Lajme, Të funditKanë kaluar plot 27 vite nga rrëzimi i bustit te diktatorit Enver Hoxha, ndërkohë që  kreu i PD Lulzim Basha  kujton këtë ditë duke u shprehur se sot jemi akoma larg BE. Ai shkruan se shqiptarët do të çlirohen nga e keqja që ka kapur vendin, nga fasada e propagandës së Edi Ramës.

Pas 27 vjetësh shumë gjëra nuk kanë shkuar si duhet dhe akoma nuk jemi në destinacionin tonë final, Bashkimin Europian. Por, jam i bindur që, së bashku, do t’ia dalim sërish të çlirohemi nga e keqja e re, që ka mbërthyer vendin. Poshtë fasadës së propagandës së Edi Ramës fshihet diktatura e re e krimit në qeveri, diktatura e korrupsionit dhe diktatura e varfërisë! Si dita që ndryshoi historinë për shqiptarët, 20 Shkurti 1991, është ylli ynë polar se kur shqiptarët bashkohen kundër së keqes, nuk ka forcë që t’i ndalë!” – shkruan Basha.

 1 Comment

  1. Ti or kamarier je kaps nga trute, nuk clirohesh dot, sikur te pjerdhesh nga mjesi ne darke. Ti je fatkeqesisht, nje nga ato mbetjet toksike te komunizmit qe permendi babai yt, shoku Sali Rom Burrisha…… dhe demokratet e vertete ngelen me sy nga qielli se ketu poshte ska ngel me njeri te dije te mbaje, drejtoje e te udheheqe….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *