• |
ide | kryesore

Komisioneri i BE Hahn: Ka shumë gjasa që në verë të rekomandohet hapjen e negociatave për Shqipërinë

Lajme, Të funditKomisioneri i BE-së për Zgjerimin, Johannes Hahn ka dhënë një intervistë së fundmi për “Die Welt” mbi perspektivën e vendeve të Ballkanit Perëndimor drejt anëtarësimit në BE.

 Johannes Hahn është shprehur se KE-ja do të rekomandojë hapjen e negociatave të pranimit për Shqipërinë dhe Maqedoninë deri në verë.

Komisioni Europian ka shumë të ngjarë që të rekomandojë hapjen e negociatave deri në verë për Shqipërinë dhe Maqedoninë. Ne besojmë se të dyja vendet kanë bërë reforma të rëndësishme dhe janë gati për këtë hap”, – është shprehur Hahn.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *