• |
ide | kryesore

Votimi i demarkacionit në Kosovë, reagon edhe Berisha

Lajme, Të funditSali Berisha përshëndeti votimin e sotëm të demarkacionit nga Kuvendi i Kosovës.

Pas Ilir Metës, Edi Ramës, Lulzim Bashës, edhe Sali Berisha sheh një arritje të madhe të Kosovës drejt liberalizimit të vizave, të cilin ish-kryeministri shprehet se është ‘e merituar’.

POSTIMI: 

Te dashur miq, sot Kuvendi i Kosoves, pas debatesh dhe perballjesh te forta gjate ketyre viteve te fundit, ratifikoi me 80 vota pro marreveshjen e percaktimit te kufirit midis Republikes se Kosoves dhe Republikes se Malit te Zi.
Per ratifikimin e marreveshjes votuan deputetet e mazhorances si dha ata te LDK ne opozite.

Duke pershendetur kete akt, shtoj se Kosova me ratifikimin e kesaj marreveshje shenon nje arritje percaktuese per liberalizimin e merituar te vizave me Bashkimin Europian por dhe per konsolidimin e marredhenieve te fqinjesise se mire me Malin e Zi dhe te Pavaresise saj! sb3 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *