• |
ide | kryesore

Shpërthen dhuna në Gaza, 50 palestinezë të vdekur (FOTO)

Planet, Të fundit


Dhjetëra palestinezë u plagosën të premten në javën e gjashtë të protestave masive në kufirin e Gazës.

Mijëra palestinezë kanë protestuar, ndërsa 50 persona janë raportuar të vdekur.

Palestinezët po prestojnë kundër bllokadës në Gaza, duke kërcënuar se do të kalojnë masivisht kufirin më 15 maj.

“Do protestojmë ose do vdesim,” thanë ata.

Protestuesit gjuanin me gurë dhe digjnin goma, kurse ushtria izraelite u përgjigj me armë.

Mjekët thanë se kanë trajtuar 170 persona me plagë nga armët e zjarrit dhe gazi lotsjellës.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *