• |
ide | kryesore

Berisha: Mbledhja e të dhënave të pacientëve akt i pashembullt i Ramës

Lajme, Të fundit
BerishaMbledhjen e të dhënave të pacientëve, përfshirë numrin e identifikimit, Sali Berisha e quan një akt të pashembullt në histori.

Ai thotë se të dhënat e fshehta intime shëndetësore, mjekësore të qytetarëve përbëjnë sekret mjekësor dhe personal që nga koha e Hipokratit.

Për Berishën, një kërkesë të tillë nuk e kanë bërë ndonjëherë as dhe diktatorët më mizorë në histori.

STATUSI I BERISHËS: 
Akt prej skizofreni maniakal!
Të dashur miq, manjaku skizofren dhe ndrikulla e tij si ai në krye të shëndetësisë, në një akt të pashembullt në histori kërkojnë të mbledhin të dhënat e fshehta intime shëndetësore, mjekësorë të qytetarëve shqiptarë, të cilat përbëjnë sekret mjekësor dhe personal që nga koha e Hipokratit deri sot. Ky akt superpolicesk dëshmon dhe një herë se për skizofrenin në krye të qeverisë qytetarët e sëmurë të këtij vendi janë thjesht skllevër apo kafshë eksperimentale, për të cilët ky maniak ka të drejtë të dijë çdo të fshehtë intime të trupit, shëndetit, sëmundjeve të tyre.

Një kërkesë të tillë nuk e kanë bërë ndonjëherë as dhe diktatorët më mizorë në histori. Kjo kërkesë dëshmon rrezikun e jashtëzakonshëm që paraqet për qytetarët shqiptarë paranojaku në krye të qeverisë së tyre, dhe është një apel për çdo shqiptar që të flakim sa më parë nga pushteti kalbësirën e tij!4 Comments

 1. Nderkohe kalbesira dhe ndrikulla sapo i dhane cakallit te aparaturave mjekesore nje milion e gjysem euro te cilat njerezit e thjeshte duhet t i paguajne nder vite. Cdo aparature mjekesore ka pamjen e ketij cakalli dhe i mungojne pjese, shembelltyre e gishtave te tij qe i ka lene duke vjedhur

 2. Heu bre ! AKT I PA SHEMBULLT I RAMES … O berish po si e kane bere ne vendet nordike o DOKTORI I MADH I SIGURIMIT TE SHTETIT ? Pse atje nuk qenka KRIM I PASHEMBULLT ,, dhe ketu tek ne , vetem pse e bejne socialistet eshte ?
  SHiko si e ka sistemin e te dhenave mjeksore Holanda , Danimarka, Norvegjia, Lietuania !!! Apo ata nuk jane si ne.
  Jane shume me te perparuar.

  1. 123456 ne vendet nordike e gjermane o derr rame ke kartel shendetsore,dhe kryeministri as nuk guxon ti shef keto te dhena e lere ti mbledh..o qenef stalini ti po desh jepje dhe numrin e vagines se gruas sare apo sa col ke prapanicen,por rames,ruqit,xhafes kurre mos i ipni te dhena.

   1. O _ari .. Oooo i bukri i shpendeve… oooo perfaqsuesi i gomereve… ( me falni gomere se po ju ofendoj) … kush ta tha ty se Rama do ti shohi keto te dhena ??? Ti as nuk e ke idene se per cfare te dhenash behet fjale.. Ti thjeshte lexon idhullin tend shpirteror dhe frymezohesh dhe fryhesh se kujton se ke kuptuar dicka..

    Ne fillim shko dhe lexo se per cfare te dhenash individuale behet fjale..

    Nuk e di pse harxhoj minutat me ty.. sa here i them vetes mos u merr me derrin e trashe.. dhe prap me terheq ne gracken tende me injorancen gjigande qe tregon.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *