• |
ide | kryesore

Mega operacioni i policisë, goditet grupi i trafikantëve të drogës, arrestohen 19 persona

Lajme, Të funditNjë super operacion i Policisë dhe Prokurorisë së Krimeve të Rënda në bashkëpunim me agjencitë partnere kane goditur grupet kriminale te trafikut te drogës, kryesisht me destinacion Turqinë.

Mësohet se janë arrestuar 19 persona, mes tyre një femër, ndërkohë qe 5 prej te arrestuarve janë prangosur jashtë vendit.

Policia bën me dije se do te japë detaje lidhur me operacionin ne një konference për mediat këtë paradite.

Dyshohet se grupi kriminal ishte i lidhur me trafikantin shqiptar te drogës, Met Kananin, arrestuar me herët ne Turqi.

Kujtojmë se ne kohen e arrestimit mediat vendase e etiketonin atë si “Eskobari shqiptar”.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *