• |
ide | kryesore

Izet Haxhia pajton avokat të ri, kërkohet rihapja e dosjes ‘Hajdari’

Lajme, Të fundit
IzetPas ekstradimit nga Turqia në Shqipëri, pasi është dënuar me 25 vite burg si bashkëpunëtor në vrasjen e Azem Hajdarit, ish truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia ka pajtuar avokat të ri. Bashkim Nikolla ka paraqitur kërkesën në Gjykatë për rihapjen e dosjes ‘Hajdari’, pasi klienti i tij është dënuar në mungesë.

Paraqita kërkesën për rihapjen e dosjes. Dosja ‘Hajdari’ duhet të rihapet, pasi klienti im Izet Haxhia është dënuar në mungesë. Klienti im të dëgjohet përpara një gjykate. Izet Haxhia s’u paraqit për arsye madhore. Do flasim në kohën e duhur për këtë çështje”- ka thënë avokati i Izet Haxhisë, Bashkim Nikolla, në një prononcim për ‘News 24’.

Izet Haxhia më herët tha: ‘Dua te rigjykohem, procesi ndaj meje i pa drejte dhe ne mungesë’. 3 Comments

  1. Ca ke mor izet qe na bezdis tani. Kemi halle te tjera. Mba rradhen o burr. Ka mundesi te kthehesh andej nga erdhe. E kur te vim ne ne qeveri do te therrasim prap pas 20 vitesh.

  2. zavendes per tahirin e ka sjell rama,sa rrin thonji pa mish aq rrin bastardi e kokpalari i metes shizofreni pa kriminel te llojit te tij,kristaq,spiro koleka e frrok.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *