• |
ide | kryesore

VIDEO/ Kush është polici që shpalli të paligjshme parrullat kundër Edi Ramës

Lajme, Të fundit


Në protestën e një dite më parë në Fier, policia shpalli të paligjshme një parrullë kundër Edi Ramës. Ishte vetë shefi i policisë, Gazmend Shehu që nisi të griste i pari parullën kundër kryeministrit, duke provokuar përplasjen me protestuesit. Ndërsa tërhiqte parrullën dhe nxiste policët ta ndihmonin, ai dëgjohet të thotë ” Tërhiqe se është e paligjshme, tërhiqe se është e paligjshme”, siç duket në videon më poshtë:

Por provokimi i protestuesve të PD-së dhe grisja e parrullave kundër Edi Ramës nuk janë veprime të rastësishme. Ky polic është filmuar në të shkuarën duke rrahur qytetarët dhe në vend të pezulohej, është ngritur në detyrë. Sali Berisha e përshkruan si një socialist të tërbuar, sipas një mesazhi që ka mbërritur në adresën e tij në rrjetet sociale.

“Sillet si gangster rrugve dhe e thot me mburrje se esht nje socialist i thekur dhe do bej si te doj ai derisa partia e tij esht n pushtet. Ju lutem denoncojini keta masakrenj se po na pin gjakun ne popullit te thjesht se jeni e vetmja shpres e jona per lirin e fjales ton. Me posht po ju dergoj dhe linkun ku famozi gazmend ose si njihet ndryshe ne qarkun e gjirokastres Gaz Shehu ka dhunuar qytetarin . Ju flm.dhe anonim ju lutem”


8 Comments

  1. Vraeni ate mut o njerez juve qe ju ka lenduar qerohet nje -hale-dhe le ta bejne keta te -rivdekjes-hero te popullit-.

  2. Po e shikoja vodeon. Injorance e madhe, nje reagim i pa kuptimte i policise kur perballe kishte 10-20 vete paqesore, me parulla ne duar. Dhe per me teper drejtori i policise qarkut, prezent dhe aktive duke agravuar kot me kot situaten. Nje situate sa komike dhe absurde. Behet e gjitha per te treguar besnikerine ndaj liderit. Drejt i polic qarkut duhet te jete profesionist, te menaxhoj situatat , jo ti agravoje apo provokoje. Ne keto pozicione duhen njerez me karriere, profesioniste , jo mitante partie. Keta lloj speciesh duhen hequr fare nga policia, se nuk i hyjne ne pune askujt. Jane fshatare provinciale, dhe vetem turperojne uniformen dhe ata qe i kane vene.

  3. kur e thash mut stalini rama e mut rame polici ketu nuk hyn ligji i fizikes ku nje mut dhe nje mut behen negativ pra zhduken ,ketu muti rama dhe mut polici bejn nji grumbull muti.

  4. Ku shikohet dhuna aty? Policia nuk ka ngritur dore ne asnje moment kunder qytetareve. E dyta kush eshte ky anonimi qe paska kaq shume informacione per shefin dhe nuk thote emrin? Si mund ti besohet nje anonimi per fjale te tilla dhe te behen lajme te tilla te stisura me qellime politike? Degjojeni pra vete shefin kur flet. Thote vetem hapeni rrugen sepse ka qytetare te tjere qe duan te kalojne dhe hiqeni se eshte e paligjshme. Nuk thote as jam militant dhe as do bej sic dua une. Shpifje te tilla per perfitime politike i bejne vetem ata politikanet e ndritur qe ne 21 janar vrane 4 qytetare ne mes te tiranes dhe asnjeri nga ata nuk u denua por sot qendrojne pas facebook duke shpifur. Lerini policat te bejne punen e tyre dhe ndalojini keto shpifje. Turp per shpifesit dhe anonimat e stisur te shqiperise.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *