• |
ide | kryesore

Dështimi me negociatat, PD kërkon dorëheqjen e ministrit Bushati

Lajme, Të fundit


Pas vendimit të Bashkimit Evropian të bërë publik nga Johanes Hahn dhe reagimit nga Ministri i Evropës dhe Punëve të Jashtme, ka ardhur dhe një reagim nga PD.

Deputeti Shehu me anë të një statusi në Facebook, në emër të Partisë Demokratike, ka kërkuar dorëheqjen e Ditmir Bushatit.

Postimi i plotë

Pse dhe cilin falenderon Ministri Bushati per deshtimin e Negociatave?!
Me e ndershme do ishte te ipte doreheqjen se bashku me Qeverine Rilindase.
Falenderon se Ministrat e Jashtem te BE-se rrezuan propozimin e Komisionit?!
Falenderon se Samiti as do ta marre ne shqyrtim Shqiperine!?
Falenderon se gjithecka do te shqyrtohet ndoshta ne qershor te 2019?!
Nuk u miratua asnje celje, as me kusht e as pa date.
Pra cdo gje nga fillimi, si vite me pare, si qe nga 2013-ta.
Fatkeqesi kombetare kjo nga keq qeverisja, bashkejetesa me krimin, drogen, korrupsionin, nga modelet Lindore, qe deklarohet nga kjo qeveri se po aplikon ne nje vend Perendimor….
Ne fakt te gjitha bashke keto edhe te tjera…


4 Comments

  1. ne fakt nuk deshtoj ,bushati i vetem por ne total deshtoj burimi padrejtesive me autor dhe aktor te nje shekulli kunder nje kombi 15 milionesh ,te kriminalizuar grabitur dhe shpartallur qe kerkon urgjentisht nje veting per autor dhe aktor duke nxjerrur ne drite te verteten ,dhe ky komb te cdemtohet per nje shekull per gjitha kostot dhe pasojat e padrejtesise duke vene ne vend te drejten shqiptare ne natyralitetin dhe identitetin e vet,nese kjo nuk ndolle ,eklipsohet te ndolle dicka me e veshtire qe do ti perfshije te gjith ,gjerat behen gjithnje e me interesante se po duket qe koha po punon pa e kuptuar keta autor dhe aktor te brendeshem dhe jashtem ,qe cmimin e padrejtesise e kan si hije nga pas ku vec zoti e din se si do ua sjell ,porqe pacmangeshem do ti kape se per gjithcfar ka kriujar dhe shpallur zoti eshte garant,qe padrejtesin te padrejtit i ndeshkon ashper dhe drejtesin veprat e mira i shperblen mjafton ta kuptojne te gjith qe kjo ndalet vetem me pendim ndjese dhe hak, un vecse bera nje perkujtim nder njerez ,qe kini kujdes se mbi ju ka nje krijues qe ka krijuar gjithcka qe sheh dhe paguan te gjith per punen qe bejne ,me respekt te nderuar ,komenti nuk behet per tiu lene te pashprese por per tju bere krenare ,dhe krenare ju ben vetem e drejta haku ,

    1. interesante po paraqitet e njejta filozofi perqasje nga evropa sic na paraqiten komunistet shqiptare ne 50vite atehere na thonin po ndertojme socializmin qe su ndertua kurr dhe tani po integrohemi ne evrope qe nuk do hyjme kurre po ti mblelles dy kohrat bashke del i njejti burim ,projektues,perderi sa impulset per gjithcka anej kan ardhur dhe andej po vin ,kjo eshte politik e qelbur por ne si popull komb duket dalim nga ky kurth shekullor nuk duhet te mbesim peng i padrejtesise

  2. hahahahahahah, e mire ja po e heqim Bushatin… Po ke do vejme pastaj, Aldo Bumçin??? Me mire vejme Arin, se ai di te lidhe nja dy fjale ne nje fjali te pakten

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *