• |
ide | kryesore

E konfirmon Hahn: Negociatat nuk hapen këtë vit, por qershorin e vitit tjetër 

Lajme, Të fundit


Negociatat për në Bashkimin Europian do të shtyhen për në qershor të 2019-ës.

Kështu është shprehur komisioneri europian për Zgjerimin, Johannes Hahn.

Në një mesazh në “Twitter” ai shprehu kënaqësinë që Komisioni Europain sheh më në fund dritë mbi konkluzionet e zgjerimit.

“Rrugëtimi drejt hapjes së bisedimeve të anëtarësimit në qershor të vitit 2019 është i qartë. Një sinjal kyç ky për rajonin se progresi i bërë shpërblehet, sikurse edhe vendimtar për besueshmërinë e vet BE-së”, shkruan Hahn.


6 Comments

  1. o deri ateher ka vdekur shqiperia ,tash esh ne agoni nga kokaina,kanabisi,tritoli,e miljonat e droges qe u japin qlbesirat e dhjerjet e stalin enverit ruqit,rama,xhafa balla,soartak braho,tahiri etj.

    1. ne nuk presim qe ujku evrope te shpetoje delet shqiptare mbasi ujku ujk mbetet a nuk ishit ju qe na coptuat shkatrruat ,sili ishte ndryshimi ndaj nesh per nje shekull ,po te kish qene ne do ishim me mir me kohe turp tu vije te gjitheve per cfar na bete per nje shekull ,por dijeni se shqiptaret sdo ti gjeni me si me pare tashme nuk mund ti ndalni te zgjellin rrugen e tyre me kinezet jemi 1 milion here me mire se me ju,ato jan me konkurues ,dhe jo kaq dhunues e perfitues se ju por koha e kesaj superfuqie i erdhi ,uroj qe kjo superfuqi te zbarkojne ne shqiperi per zhvillim tekonologji konkurenc shqiptaret nuk kan nevoje per mashtrues per nje shtepi te bukur ne dukje por te shembur nga brenda

  2. Kjo eshte deklarate per te shpëtuar dhe mbeshtetur qeverine edviniste …. ah moj evrope moj kurve qemotit …..

  3. Pra ky djali thote qe : Tallni bythen kete vit dhe bejeni mutin kala se sdq se vitin tjeter e keni te sigurte……. . Kjo eshte kurveri dypaleshe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *