• |
ide | kryesore

Anëtarësimi në NATO, Kryeministri maqedonas Zaev “shkruan” shqip

LajmeKryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka ftuar edhe në shqip në rrjetet sociale qytetarët për bashkim rreth flamurit dhe shtetit të Maqedonisë për rrugës drejt NATO-s.

Ndryshe nga paraardhësit e tij, Zaev përveç në gjuhën maqedonase, ftesën e shkroi edhe në gjuhën shqipe.

Kryeministri i fton të gjithë qytetarët të bashkohen në rrugën drejt NATO-së dhe të përgjigjen me “PO” për anëtarësim.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *