• |
ide | kryesore

Patozi: Mos kërkoni moral te aktorët e Teatrit Kombëtar, këtu është shitur në mes të sheshit edhe Lulzim Basha

Lajme, Të funditNga Astrit Patozi

Ka plasur një gjueti e madhe në Shqipëri për të gjetur dhe demaskuar njerëzit që, sipas tyre, blen dhe korrupton pushteti, kur do të zgjidhë hallet e veta.  Tani janë në shenjestër aktorët e Teatrit Kombëtar, ndërsa nesër do te dalë një temë e re dhe do të zhvendoset vëmendja, por historia nuk do të ndryshojë shumë. Pa dashur të përfshihem në debat dhe pa e marrë të mirëqenë faktin që aktorët apo të tjeret u janë dorëzuar ofertave të qeverise, njē këshillë modeste e kam për të gjithë gjuetarët e moralit të sotëm shqiptar: A ka vlerë të kërkosh qëndresë dhe mospajtim me të keqen apo ryshfetin e pushtetit tek rrogëtarë apo hallexhinj të tjerë, kur këtu është shitur në mes të sheshit kryesor të atdheut vetë udhëheqësi i opozitës.

Me zë e me figurë dhe fare hapur, të paktën në natën historike të 17-18 majit, edhe sikur të mos i besosh hiç ata që thonë se marrëveshja e pistë e vitit të shkuar është ende në fuqi. Është njësoj sikur rusët të luftonin sërish me të njëjtin shpirt dhe përkushtim gjatë Luftës së Dytë Botërore, edhe pasi të mësonin se Stalini kishte bere pazar me Hitlerin.  Për këtë arsye, të dashur gjuetarë të tradhtarëve të kombit, mos e kërkoni kot Stalingradin në Tiranë.8 Comments

 1. patoz por ti imami,selami,ruli,bode ,jozefina,mutlind bregu,jeni shitur para te gjithve,ju morri perroi qelbsir edvini.bashen e kercnuan lu e vllahutin ,ne fund u dorzua se juve ju kishte si qen rrugaq ne kurriz.

 2. Keshille e pavend, keshille e padobishme, keshille nga nji Veteran I Zhganit qe I vine kazmen Shqiperise & shpreses, a ma mend gjo zotnjote
  si e ke votu lulin
  nen kamzhikun e Shefit Patriark me flete me nr. Rendor te listes, etj etj. Etj
  Kur ishe ti ne Zhgan, dhe kkarrigethyerit si ti,
  quhej demokraci, tani quhet autokraci e …..
  Nigjo, ti patiz je psh
  me gjate- vandal
  se luli juj,
  e pra ti nuk mund te jesh ne sy te kerkujt liberator.
  Qe flet, i lef Hones, do te thote Jo vetem luli, berisha….
  Lef, Demokracia qe u ngrit prej jush, ti qe protagonist, kujtohu!!!…..

  (Nuk kam degju te pendohesh, je pra nji Hiç.
  Me vjen keq qe te dogendis, po ne mire ta them une se nji dashakeqes), mbeç me shendet& reflektacie, mik, yhida.

 3. Paske marre nje dore paresh nga Mero Baze me te cilen konsoultohesh e ha buke cdo darke.Ti po kthehesh ne kollonen e peste. Turp se kisha pak shprese tek ti,

 4. Me komentet e tij me kujton te ndjerin A. Stefani qe vetem S. B. kishte ne fjalorin e tij.
  Turp per ty O Patoz qe te jane verbuar syte.
  Kujto pak veten tende kur ishe “Njeshi i Vlores” cfare ke bere per PD?

 5. Patozi i ka rene pikes mbi iiiiii! Sigurisht qe po veprohet sipas marreveshjes kriminale te tre liderve politik nen diktatin e faktorit berlinor tashme ne rolet: kryeminister-opozite-president!Ajo qe palet frigohen eshte pabesia mes tyre. Mandati i fundit qeverises eshte nje periudhe kohe per pasurim te shpejte dhe krijim kapitali e rezerve financiare per dekada me radhe. PD beri te njejten ne mandatin e dyte. Sigurisht qe toka do grabiten. Nese PD aplikoi nje legjislacion mbi pronen private dhe regjistrimin e saj kriminal (me fshirje hipoteke e gjyqe pa fund per viktimat nga abuzimi) PS nuk i ngelet vecse te fuse ne dore pronen publike me legjislacionin perkates. Nga nje forme e organizuar e Kapjes se Shtetit jemi ne nje forme te re. Propoganda dhe retorika politike eshte nje lloj patetizmi dhe tallje nga njera ane ndaj popullit dhe nje reminder nga ana tjeter qe palet i bejne njera tjetres nese pazari prishet mes tyre. Ndoshta kur te mos kete mbetur gje me per te zhvatur dhe do tu hyjne njerzve ne shpi per tu marre cte knee, atehere pupulli muuund me gjasa te ngreje krye. Deri atehere shume dekada do kene kaluar. Per fat te keq …
  Dhe mos harroni nuk eshte vetem prona e teatrit por shume e me shume: si ne laprake psh. ku askush nuk ben ze, ullishta, kullota e bregdet. Qe km e larot e tij u kane vene syrin e ndare tashme kush do marri cfare.

 6. Me komentuesin e siperm, me ate pseudo;KOTI; po me kotesi e me pa vertetesieshte edhe komenti i tije, perderisa e nis komentin me pika mbi iiiii, Na mbushe mendjen, qe te coroditemi keshtu sic je coroditur edhe ti si person nga konkluzioni bresheror i PATOZIT, per situaten, qe i cili po mundohet ne cdo dalje ne shtyp me opinionin e tije, te ngjall,e te shton me shume urrejtje e vrere per te se sa simpati. Aresyet se pse e ka cuar vehten deri ketu tashme dihen dhe ketij si person, e si veprime qe ka bere, e ka shperfaqur bindjene mllefin e tije personal. Si i detyruar nga humbjet politiko karieriste, po na hedh romuze, por qe jane me shume ne sherbim te rilindasve, e ketije vete si i vonuar. Mbase ia shperble drogmeni i qeverise keto sulme qe i ka me shume fantazi se sa realitet. Ne ka sy, e veshe te shohe e te ndjeke zhvillimet ne politike e ne PD, cdosherbetor i skutave, do i ngele ne gurmaz bukae e drejta demokrateve.

 7. ik ore fshatari kurjanit te qiffshin qente cke e nuk ke ,plehre ,spiun,hale.me falni per fjalorine perdorur por e ka hak.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *