• |
ide | kryesore

‘Shqiponja’, mblidhen paratë për gjobën e Shaqirit dhe Xhakës

Lajme, Të funditGjoba prej 25 mijë frangash ndaj Xherdan Shaqirit dhe Granit Xhakës është paguar nga fondi i mbledhur brenda pak ditësh përmes një fushate online. Lajmin e konfirmon kryeministri Edi Rama përmes një postimi në faqen e tij në Facebook. Rama shkruan thjesht u “U kry”, që të lë të kuptosh se paratë janë mbledhur. Dy futbollistët e kombëtares së Zvicrës u ndëshkuan nga FIFA pas festimit me simbolin e shqiponjës gjatë ndeshjes kundër Serbisë. 

©LAPSI.al 5 Comments

  1. Po 25 mije euro ishte gjoba ne total, dhe ato u mblodhen qe diten e pare nga organizatori i pare. Pse u dashka te mblidhen prape, nga nje organizator i dyte ,nga nje dore e dyte? Spo them per t’i vjedh, se per Edi Ramen 25 mije euro jane nje therrime, por per te bere SHOW

  2. Ne çfare niveli ka rene kryeministri yne, e kopjon edhe nismen e nje tifozi ,vetem e vetem per t’u duk nacionalist. Je kryeminister o sharlatan!

  3. doli prap muti i qenefit stalin edvin qelbesir rama.a nuk ishte fondi i nje aktore kosovare,qfare muti don ky tash.te tregoi rama gjirollogarin se i ka pagur vertet,se me siguri i ka marr rosh shaqiri keto para apo granit frroku.

  4. Po mire o kryeminister,i beri thirrje shqiptareve te paguajne per gjoben e tyre,deri ketu ska asgje te keqe, po pyetja ime eshte, pse nuk e bere te hapur, sic e beri ai kosovari qe secili qe paguante, i dilte emri, shuma qe paguante, dhe sapo vajti 25 000 shuma, njerezit e pane dhe nuk paguan me. Ti pse nuk e bere keshtu qe ta shihnim qe kur te shkonta 25 000 ,mos te paguanim me?Se keshtu pa transparence sic e bere ti, ndoshta populli ka paguar 1 milion e jo 25 000?

  5. Nuk mendoj qe Xhaka dhe Shaqiri do ti pranojn keto euro, as federat e fudbollit te zvicrres.. Si regim KOLEKTIV nga Shqipria dhe Kosova mire kan reagur eshte nje lloj perkatsie, te ndjent’implikuar, eshte simbolike e legjendare, gjestin qe kan bere ka me shum vler se kupa e fituar.. Vetem se eshte keq ardhje qe qeverit dhe historianet shqiptare (Shqipri, Kosove, Maqedoni, Mal te zi, Luginen e presheves) nuk e kan protestuar ket denim ne menyr zyrtare: shqiponja eshte indentiteti yn, eshte feja jon… greket dhe sllavo maqedont cdo dite protestojn per nje emer qe nuk i takon as njerit as tjetrit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *