• |
ide | kryesore

Rama në samitin e NATO-s: Shqipëria vlerësohet pozitivisht

Lajme, Të funditKryeministri Edi Rama po merr pjesë në samitin e NATO-s që po zhvillohet në Bruksel, ku është takuar edhe me sekretarin e përgjithshëm të aleancës, Jens Stoltenberg.

Rama thotë se  Shqipëria vlerësohet shumë pozitivisht për kontributin e saj në programin e Aleancës; rritjen e buxhetit të mbrojtjes; pjesëmarrjen me 13% të trupave të veta në frontet e përbashkëta; qasjen aktive kundër terrorizmit dhe ektremizmit të dhunshëm.

Kryeministri shprehet se duke vlerësuar lart marrëveshjen e arritur mes Athinës e Shkupit, Shqipëria mbështet nisjen e procedurave për anëtarësimin sa më parë në NATO të Republikës së Maqedonisë së Veriut.4 Comments

  1. ne Shqiptaret me NATO,USA e EUROPE.
    Edi kurva me hashim legenin me turqin qe tradhton naton-n,shefe politikash te turqis,putini me kremlinin,çka definitiv,rama eshte nje anti amerikano-evrooiano-anti-shqiptare i EGER.
    Rames e thaqit,duhet thesin e zi ne koke,avion skret special,dhe naten kindapuar servisi sekret …. dhe direkcion,Guantanamo Cuba……

    1. i pa emer poe si rama femer, me jastekun e griseldes keni ber emer,rama ne nato eshte si ta mbushesh banjon me m.t. e zo te lahesh ne te.po ushtaret e rames i ka bo kanoq mbledhes e transportues kanabisi,kujtoni se nuk e dijn ata .ik se po ju pret meta ty e ramen per te ju dhen ngjala.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *