• |
ide | kryesore

SKANDALI/ Gjyqtari u përgjua nga SHISH për korrupsion, por Vetingun e kaloi

Lajme, Të funditPartia Demokratike ka nxjerrë raportin konfidencial që disponojnë organet e vetingut, i cili hedh dyshime të forta për korruptimin e procesit të Vetingut. Bëhet falë për rikonfirmimin në detyrë të gjyqtarit Ilir Toska, i cili ka qenë i përgjuar nga SHISH në një aferë korruptive dhe sërish është rikonfirmuar në detyrë nga vetingu.

Deputeti Enkelejd Alibeaj nga selia blu tha se Toska është gjyqtar që kishte mbështetjen e Edi Ramës dhe vetingun e kaloi pavarësisht dokumentave që kishin në duar organet e vetingut.

Sipas këtyre dokumentave “Toska rezulton si individ i mundëshëm për t’u vënën presion nga strukturat kriminale”, por sipas Alibeajt, ai u konfirmua nga Vetingu me urdhër të Edi Ramës.

https://www.facebook.com/lulzimbasha.al/videos/1981102955274209/4 Comments

 1. “”” por sipas Alibeajt, ai u konfirmua nga Vetingu me urdhër të Edi Ramës. “”””

  Sa i poshter paska qene ky Edi Rama.

  1. Poshtërsia e edvinit dhe idiotlliku yt shkojnë në përpjestim të drejtë.

   Pra sa më i poshtër edvini, aq më idiotë jeni ju rilindasit.

   Nqs për idiotllikun tuaj mund të dyshosh, për poshtërsinë e edvinit askush nuk dyshon përveç atyre që e kanë idiotllikun në shkallë të pariparueshme.

 2. Po Rama e ka pasur nen kontroll edhe sistemin e vjeter me ca pak perjashtime. Pse po hiqet se paskesh ne parim idene e pastrimit? Mos i thone radaret se keta qe ka nuk i ka aq bensike sa dikur? Keshtu eshte kur behen ligje per te kapur njerez e nuk ka nje parim te barabarte per te gjithe. Zaten ku i njeh Pushteti aktual parimet e institucioneve, ai vetem di te beje llogari kaq miq, kaq shoke etj. Po kane per t’i dale keq se ata qe jane mesuar ta dredhin me cdo pushtet nuk duhet t’u kesh besen, dhe prandaj do te degjenerojne shume shpejt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *