• |
ide | kryesore

Masakra në Vlorë/ Basha: Dite zie për vendin, por dhe reflektimi për pasigurinë qe shtohet çdo ditë

Lajme, Të funditPas ngjarjes makabre që ndodhi dje në Resulajt të Vlorës, ku një 24-vjeçar vrau me kallashnikov 8 kushërinj të tij, vjen reagimi nga kryetari i PD-së Lulzim Basha.

Përmes një mesazhi në ‘Twitter’ Basha theksoi se sot është ditë zie për Vlorën dhe vendin, ndërsa shtoi se duhet reflektim për pasigurinë që shtohet çdo ditë.

Vrasja mizore e 8 familjareve ne Resulaj, përfshirë 2 fëmijë, ka tronditur te madh e të vogël. Mendimet dhe lutjet e mija janë për shpirtrat e të ndjerëve dhe dhimbjen e te afërmve. Sot është dite zie për Vlorën dhe vendin por dhe reflektimi për pasigurinë qe shtohet çdo dite.” – shkruan Basha.

 8 Comments

  1. Po ku pse rrini e beni sehir turp per ty e harram voten qe te kemi dheme perpara se te zhduket edi rama populli duhet te shkoj e nxjerre shqelma lete palaco per kete palo opozite vetem me denoncime e agje tjeter me kete rrokullime qe ka marre vendi opozita duhet te ishte ne shesh jo me pushime per te rrezuar kete pushtet Kriminal jemi asfiksuar fizikisht memderisht po na vrasin nha te gjitha anet o zot vetem tek ti shpresa bej dicka per kete popull te mjere.

  2. Per T B mir e keni jo vetem robt e shpis edhe farefisin tja u pallojn vetem partine mos tja ungasi kurva shekullore

  3. Cfare ndryshimi ka ky monstra qe vret me saliun qe shperndau armet per armatosje te popullates,cfare mbjell korr.

  4. Ik ore legen burre dhe mos humb shancin qe te rrish ne heshtje. Cfare mbolli partia juaj ne 97 e kemi korrur dhe do vazhdojme ta korrim per gjenerata te tera.Nqs arma e krimit do ishte aty ku duhej te ishte, ne depot e armatimit dhe jo ne duart e psikopateve kjo tragjedi kurre nuk do kishte ndodhur. Nuk mbetet gje tjeter tani vetem te presim edhe prononcimin e Saliut ne lidhje me kete tragjedi dhe atehere ta kuptoje populli i shkrete se ju politikanet keni tallur menderen me te. Turp te keni.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *